Zapowiada się niesamowita zima 2019

  |  0 komentarzy |  

Almatur Obozy Zimowe First Minute

Włoska zima w Val di Fiemme

Dolina Val di Fiemme jest położona w prowincji Trentino, ma długość 35 kilometrów i z każdej strony otaczają ją łańcuchy górskie: Lagorsi, Pale di San Martino, Latemar i Corno Nero. Dolinę otaczają wpisane na listę UNESCO szczyty Dolomitów – Latemari Pale di S. Martino oraz lasy Parku Przyrody Paneveggio – Pale di S. Martino. Wśród 110 km stoków narciarskich wyróżnia się Olimpia – jedna z najdłuższych tras w Alpach. Val di Fiemme także częścią megakompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, którego łączna długość tras narciarskich wynosi aż 1200 km!

Przygotowaliśmy kilka różnych ofert i programów, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wybierz obóz, który odpowiada Twoim zainteresowaniom, niezależnie od tego, czy chcesz podszkolić swoje umiejętności w jeździe na snowboardzie, nartach, czy… na obu!

Obóz narciarski ,,RACE” stworzony został z myślą o średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzach. Czekać Was będzie co najmniej 4,5 godziny treningów dziennie, a wykwalifikowana kadra instruktorska z każdym z osobna omówi aspekty techniczne Waszych zjazdów, dzięki rejestrującej je kamerze video. Wieczorami spotykać się będziemy na wykłady o historii dyscypliny, by wesprzeć szkolenie praktyczne dawką wiedzy i rozeznania.

Obóz snowboardowy ,,FREESTYLE” skupiać się będzie na szkoleniu umiejętności jazdy na snowboardzie. Jest przeznaczony dla osób, które nie boją się wyzwań i chcą czegoś więcej, niż tylko przygotowane trasy. Treningi będą odbywać się codziennie w wymiarze minimum 4,5 godziny dziennie. Dzięki temu nauczymy Was trików snowboardowych, jazdy w snowcrossie i wielu innych, przydatnych technik. Wieczorami czekać na Was będą projekcje filmów z udziałem mistrzów swego fachu, a także wykłady z historii tego sportu.

Na obozie narciarskim lub snowboardowym, poza codziennymi treningami na stoku, realizowany będzie program sportowo – rekreacyjny. Na tym wyjeździe sport potraktujemy jako dobrą zabawę, udoskonalimy naszą technikę i sprawność, ale nie będziemy trenować wyczynowo. Dlatego ta opcja jest dobra dla tych, którzy chcą nauczyć się dobrze jeździć, odpocząć i aktywnie spędzić czas.

Wybierz jeden z naszych obozów i razem udajmy się do pięknej doliny Val di Fiemme, by wspólnie bawić się i uczyć!

Stokami w górę, stokami w dół – odkryj Zakopane, o jakim nie śniłeś

Zakopane to jedna z najpopularniejszych, zimowych destynacji w Polsce. Jest nie tylko doskonałą bazą wypadową do wędrówek po górach, ale także słynie ze swoich rewelacyjnych tras narciarskich. Na nich właśnie skupiać się będą nasze wyjazdy.

Obóz narciarsko – snowboardowy przeznaczony jest dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi oraz dla tych, którzy chcą podszkolić się w jeździe. Korzystać będziemy ze stoków m.in. w Białce Tatrzańskiej, Witowie i Czarnej Górze, również podczas jazd wieczornych, po oświetlonych trasach. Sprawdź nasze propozycje Ferii Zimowych w Polsce

Mamy również doskonałą wiadomość dla tych, którzy chcą połączyć zabawę z nauką – możecie szkolić swój angielski, w otoczeniu górskich krajobrazów. Obóz English Snow łączy przyjemność porannych zjazdów narciarsko – snowboardowych z ciekawymi i pełnymi inwencji zajęciami z języka. Program zajęć został przygotowany przez native speakera, który dodatkowo ma 20 letnie doświadczenie w jeździe na snowboardzie. Codziennie spędzać będziemy 4 godziny na stoku oraz 2-3 godziny na zajęciach językowych, pełnych rozwiązań multimedialnych i pracy w grupie. Odwiedzimy również zakopiańskie lodowisko i aquapark, by zapewnić Wam jak najwięcej wrażeń!

Wybierz jedną z naszych ofert i ciesz się urokami skąpanego w śniegu Zakopanego! 

Odkrywaj fascynujące technologie na obozach w Szczyrku!


Dla tych, których kręci ,,białe szaleństwo” Szczyrk ma do zaoferowania ponad 40 km tras narciarskich, dla tych mniej i tych bardziej zaawansowanych. Miasto jest pięknie położone, co sprawia, że każda minuta na trasie staje się przyjemnością. Jeśli jednak nie jesteś fanem sportów zimowych i wolałbyś rozwijać swoje pasje z innych dziedzin – mamy dla Ciebie wiele propozycji obozów tematycznych, na których będziesz mógł poszerzać swoje horyzonty i poznawać wspaniałych ludzi.

Obóz narciarsko snowboardowy to doskonały pomysł dla tych, którzy chcą kontynuować naukę i doskonalić swoje umiejętności, lub w przypadku obozu dla początkujących – dopiero zacząć swoją przygodę ze sportami zimowymi. Na stoku spędzać będziemy co najmniej 4,5 godziny dziennie, by maksymalnie wykorzystać doskonałe warunki Szczyrku. A dla tych, którzy już wcześniej poznali podstawy jazdy, przygotowaliśmy małe urozmaicenie – po 3 dniach zajęć z użyciem jednego sprzętu, będziecie mogli do końca obozu szkolić się w użyciu innego, np. zamienić narty na snowboard i odwrotnie.

Fascynuje Cię nauka i technologia, a nie próbowałeś jeszcze swoich sił przy konstruowaniu robotów? Zrób to z nami podczas pobytu na obozie robotyki i eksperymentów! Będziesz miał możliwość konstruowania i kodowania swoich własnych robotów, dzięki wyposażonym w czujniki i mikrokontrolery klockom Lego Mindstorms. Poza praktycznymi zajęciami, podczas których będziemy wykonywać eksperymenty naukowe z zakresu fizyki i chemii, zrealizujemy również program rekreacyjny.

Dla młodych architektów przygotowaliśmy obóz w oparciu o jedną z najpopularniejszych gier naszych czasów – obóz z Minecraftem. Nie damy się prawom fizyki i podczas codziennych zajęć, w wymiarze 2 godzin dziennie, będzie realizować tematy z dziedziny architektury i inżynierii takie, jak: budowa osiedla i osady, eksplorowanie terenu i jego modyfikacja, budowa miasta, jego późniejszy rozwój i rozbudowa. Daj się ponieść wyobraźni i rozwijaj kreatywne myślenie podczas zajęć, by wieczorami realizować z nami program rekreacyjny i wypoczynkowy.

Dla najwierniejszych fanów serii Gwiezdnych Wojen mamy doskonałą wiadomość – już teraz możesz rozpocząć swoje szkolenie i zostać Jedi! Podczas gwiezdnego obozu będziecie mieli możliwość nauki władania mieczem świetlnym, poznania zagadnień z zakresu fizyki, chemii i mechatroniki, a także zaprojektujecie drony naprawcze i odbędziecie lot Falconem Millenium. A po pełnych wrażeń zajęciach, realizowany będzie program rekreacyjny, który na chwilę przypomni o Waszej rodzimej galaktyce…

Wybierz jeden z naszych wyjazdów i wyrusz z nami w podróż do świata nauki!

Spędź zimę w strategicznym punkcie styku trzech granic

Villach to austriackie miasteczko, będące najbardziej wysuniętym na południe regionem narciarskim Karyntii. Jest niezwykle blisko granicy z Włochami z Słowenią, co sprawia, że klimat tego miasta jest zupełnie niespotykany. Rozciągnięte nad rzeką Drawą, otoczone malowniczymi alpejskimi szczytami, do tego włoskie słońce i piękne widoki – to miejsce jest prawdziwym oknem na świat. Temperament i niezwykła gościnność mieszkańców są typowo śródziemnomorskie, a na ulicach wszędzie usłyszeć można zarówno niemiecki i włoski, jak i słoweński.

Proponujemy obóz narciarsko – snowboardowy specjalnie dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności i ćwiczyć technikę jazdy. Każdego dnia czekać Was będą zajęcia w innym ośrodku, dzięki czemu w sumie odwiedzicie ich aż sześć - będą to Gerlitzen Alpen, Bad Kleinkirchheim, Goldeck, Dreilandereck,Molltaler Gletscher oraz Nassfeld Hermagore. Czeka Was tam szkolenie i doskonalenie umiejętności jazdy w warunkach lodowcowych. Na stokach spędzać będziemy minimum 4,5 godziny dziennie, aby zagwarantować Wam jak największe postępy. Dodatkowo wykwalifikowana kadra instruktorska będzie monitorować Wasze postępy za pomocą kamery wideo, która wychwyci każdy mankament techniki jazdy. Pod koniec obozu będziecie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas konkursu narciarskiego z nagrodami.

Wyrusz z nami w podróż i odkrywaj uroki wielu kultur, będąc w jednym miejscu!

Wróć

Dodaj komentarz

do góry ▲