Bądź oryginalny z Almaturem! - obozy tematyczne, które znajdziesz tylko u Nas

  |  3 komentarzy |   autor Sebastian Sikora

""

Czy wiecie czym obecnie interesują się wasze dzieci? Ja nie wiedziałam, więc postanowiłam to sprawdzić. Założyłam, że większość dzieciaków interesuje się po prostu Internetem i ciężko jest „wygonić” je na wakacje, bez komputera. Niesłusznie, ponieważ okazało się, że nie doceniłam współczesnej młodzieży. Obecnie nastolatkowie są niezwykle wymagający. Nie jest łatwo zaspokoić ich apetyt na oryginalne hobby. A dostęp mają praktycznie do każdej zajawki. Dawniej pytając młodzieży jaki sport uprawa, większość odpowiadała siatkówka, piłka nożna czy koszykówka. Teraz coraz częściej można usłyszeć, triathlon, wspinaczka górska, Krav-Maga, taniec nowoczesny czy windsurfing. Nie są to jedynie zainteresowania. Coraz młodsze dzieci stają się mistrzami w swojej dyscyplinie, o czym chcą się pochwalić w sieci. Ich umiejętności są naprawdę imponujące. Kilkuletnie dzieci staja się zawodowcami uprawiającymi skateboarding, surfing czy akrobatykę. Są pełne pasji, szczerych chęci i ogromnego entuzjazmu.

Internet daje im możliwość docierania do wszelkich nowinek technologicznych. Obsługa komputerów, tabletów i iPhonów może stanowić problem już tylko dla rodziców. Drony, roboty Lego czy gry komputerowe to zajawki, które pochłaniają uwagę młodzieży. Nic w tym dziwnego. Dostęp do nowoczesnego sprzętu i technologii jest bardzo łatwy. Gry komputerowe tworzone są obecnie na takim poziomie, że ciężko oderwać od nich wzrok. Ciekawość młodego człowieka jest ogromna i dlatego trzeba ją zaspakajać szczególnie kreatywnymi i niebanalnymi zajęciami.

Wielu młodych ludzi pragnie przenosić się nie tylko w świat gier komputerowych. Woli doświadczyć realiów dawnych czasów namacalnie. Chce poznawać średniowieczny świat rycerstwa i pradawnych grodów od środka. Stąd coraz większą popularnością cieszą się parki fantasy, rozgrywki RPG oraz obozy rycerskie, gdzie odtwarzane są czynności życia codziennego minionych czasów. Strzelanie z łuku, wyplatanie kolczug, nauka krzesania ognia, wyprawy do lasu, czy wspólna zabawa przy dźwiękach średniowiecznej muzyki, z dala od współczesnych, realiów to niektóre z atrakcji, których można się tam spodziewać.

Dla wszystkich, których interesują takie wyzwania Almatur przygotował w tym roku wyjątkowo niebanalną ofertę. Niewątpliwie jest w czym wybierać. W Ustroniu i Byczynie organizowane będą obozy rycerskie, fantasy oraz gier fabularnych. Będzie można przenieść się w baśniowy świat fantastycznych bohaterów i stać się jednym z nich, wcielając się w ulubiona postać na żywo.

W miejscowości Rowy przygotowany został obóz dla miłośników nowych technologii. Na Tech Campie będzie można tworzyć niesamowite konstrukcje z najnowszych zestawów Lego, by następnie nauczyć się je programować tak, aby nimi sterować. Do dyspozycji będą także konsole PS4 oraz XBOX One. Nie zabraknie turniejów i rozgrywek, które zagwarantują doskonałą zabawę. Ponad to będzie można sprawdzić swoje umiejętności na Hooverboardach – dwukołowych pojazdach elektronicznych oraz nauczyć się pilotować drony. Podobne obozy organizowane są, także w Uniejowie, Krasiejowie oraz Częstochowie, gdzie będzie można uczestniczyć w zajęciach z programowania, robotyki oraz poznać tajniki druku 3D.

Biuro przygotowało wiele ciekawych propozycji nie tylko dla młodych pasjonatów nowoczesnych technologii. Coś dla siebie znajdą także wielbiciele tanecznych akrobacji. W Częstochowie organizowany będzie Dance Camp. Zajęcia odbywać się będą pod okiem profesjonalnego zespołu z Centrum Nauki Tańca Snake Dance oraz zwycięzcy 1. edycji programu „You Can Dance – Po prosty tańcz!” Macieja „Gleby” Florka, który będzie dzielił się wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami tańca. Oprócz tańca nowoczesnego młodzież będzie mogła spróbować swoich sił w Pole Dance i Cheerleadingu. Najmodniejsze style tańca będzie można poznawać, także w Strefie Tańca w Poroninie, na obozie w Kortowie oraz Poddąbiu.

Jak widać biuro wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnej i bardzo wymagającej młodzieży. Stawia na nowe kierunki, w których młodzi ludzie mogą rozwijać swoje niezwyczajne umiejętności i talenty.

Wróć

 Siepru |  

A coś muzycznego? nauka gry na gitarze?

 Florianeczka |  

Super sprawa, byłam nieraz i znowu się wybieram :) Ja i kite kto by pomyślał :P

 Iwonka_ |  

Za dużo opcji żebym się na coś mogła zdecydować :) A na poważnie to na coś się na pewno zdecyduję tylko jeszcze nie wiem na co ;)

Dodaj komentarz

do góry ▲