Lubisz bujać w obłokach? Rób to z nami na obozie szybowcowym!

  |  0 komentarzy |  

Zdarza ci się spoglądać w niebo i zastanawiać się, jak wspaniale byłoby umieć latać? I to nie jako pasażer samolotu, ale przynajmniej jako pilot! Albo nawet ptak… Jeśli zgłębianie wiedzy na temat lotnictwa ciekawi cię nie od dziś - nie ma powodu do zwłoki - zapisz się na jedyny w swoim rodzaju obóz szybowcowy!

Pierwsze szybowce powstały w drugiej połowie XIX wieku. Wcześnie, prawda? W Polsce jednak szybowce pojawiły się dopiero na początku XX wieku, a ich konstrukcją zajmował się Czesław Tański. Z początku był to tylko sport, absolutnie bez żadnego praktycznego zastosowania. Można by powiedzieć, że nie różniły się niczym od gry w koszykówkę. Wszystko zmieniło się jednak podczas II Wojny Światowej, gdy dziedzina ta niezwykle się rozwinęła. Szybowce były używane na skalę masową, zarówno w celach obronnych, jak i transportowych.

W dzisiejszych czasach szybownictwo wróciło do swojej pierwotnej formy i z dnia na dzień staje się coraz popularniejszym sportem. W dodatku jest ono przyjazne środowisku, co tylko pozytywnie wpływa na jego rozpowszechnienie i rozwój.

Pod opieką profesjonalnych pilotów będziesz miał szansę wzbić się w powietrze i zdobyć ogromną wiedzę praktyczną i teoretyczną. A na koniec obozu… co innego, jak nie zawody szybowcowe! Uczestnicy mogą liczyć na start swoim własnym modelem.

Oprócz zajęć lotniczych, planujemy liczne wycieczki w Bieszczady, wspólne zdobywanie szczytów i piesze wycieczki brzegiem Jeziora Solińskiego. Prowadzone będą także zajęcia z łucznictwa, strzelania z wiatrówki oraz różnych sportów zespołowych. Wieczory umilą wam karaoke, gry planszowe, pokaz „Mam Talent” oraz śluby obozowe. Oczywiście jesteśmy otwarci na propozycje – do odważnych świat należy!

Więcej szczegółów na naszej stronie:

https://almatur.pl/lesko-ski-szybowcowy__APBW~LESKO_SKI_SZYBOWCOWY_PAX_FB__lato.html

 

Wróć

Dodaj komentarz

do góry ▲