Naucz się surfować czyli obóz windsurfingowy na Mazurach

  |  0 komentarzy |  

Czaplinek to miasteczko na Pojezierzu Drawskim, usytuowane na przesmyku między jeziorami Drawsko i Czaplino. Miasto otaczają jeszcze trzy inne jeziora oraz zielone lasy, tworząc niepowtarzalny klimat. Ośrodek Wypoczynkowy "KUSY DWÓR" położony w zalesionym terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, nad jeziorem Drawskim, zapewni moc atrakcji.

Dla młodych adeptów windsurfingu największym utrudnieniem jest duża fala, której tutaj nie spotkasz. Codzienne zajęcia podzielone są na dwie sesje – przedpołudniową i popołudniową po 1,5 godziny każda, łącznie daje to 27 godzin treningu w turnusie. Szkolenie zaczynamy od nauki teorii „na sucho”, odbywa się ona na trenażerze, pozwalającym przyswoić podstawy zachowania deski i żagla. Znacznie ułatwia to później start na wodzie i wykorzystywanie wiatru. Poznasz także zasady bezpieczeństwa, budowę sprzętu windsurfingowego, nauczycie się klarować pędnik, czyli składać żagiel z masztem i bomem. Program szkolenia został tak stworzony, aby Twoje wspomnienia z wakacji były jak najlepsze mimo tego, że jest to dosyć wymagający sport. Zapewniamy sprzęt odpowiednio dobrany do możliwości każdego uczestnika (wiek, wzrost, waga, siła, umiejętności) oraz pianki i kamizelki ratunkowe. Nasza baza jest przygotowana na każde warunki, nawet gdy nie wieje mamy alternatywę w postaci deski SUP, czyli stand up paddleboard. Ta nietypowa deska wywodzi się z Hawajów, jest przeznaczona do pływania stojąc lub klęcząc. Znakomicie wyrabia równowagę, a dodatkowo umożliwia zwiedzenie malowniczych zakątków jeziora.

Wszystko to plus Twoje zaangażowanie daje pewność, że na zakończenie obozu będziesz przygotowany do samodzielnego pływania na windsurfingu!

Pośpiesz się! Pozostały ostatnie wolne miejsca na naszych obozach windsurfingowych! 

Wróć

Dodaj komentarz

do góry ▲