Trenuj z Almaturem – obozy sportowe w pięknych zakątkach Polski

  |  1 komentarzy |   autor Sebastian Sikora

""

Kto z nas nie ma swojego ulubionego bohatera. Ideału do którego dąży i na którym się wzoruje. Jako dzieci widzimy ich w postaci Supermana, Spidermana czy Batmana. Z czasem jednak przykładu zaczynamy szukać gdzie indziej. Dla chłopców takim super bohaterem staje się Robert Lewandowski albo Lionel Messi. Dziewczynki obserwują piękne tancerki czy wysportowane trenerki takie, jak Ewa Chodakowska. Wizerunek superbohatera staje się naszym wzorem i mobilizuje do osiągania obranych celów. Te wyjątkowe dla nas postaci stanowią uosobienie marzeń. Są żywym przykładem, że można osiągnąć mistrzostwo w tym, co uwielbiamy robić. Dlatego uważnie przypatrujemy się naszym idolom i staramy się na nich wzorować. Wydaje nam się, że przez to zbliżymy się do naszego ideału i osiągniemy podobny sukces. Dlatego zamiast wylegiwać się wygodnie w łóżku, wstajemy o świcie, żeby wybrać się na poranny trening. To staje się codziennym rytuałem, naturalną częścią każdego dnia i zanim się obejrzymy, nie wyobrażamy już sobie życia bez tego. Jesteśmy w stanie zrezygnować z wielu codziennych przyjemności by osiągnąć wyznaczony cel.

Obozy sportowe cieszą się wśród młodych ogromną popularnością. Ciężki wysiłek fizyczny tak promowany w mediach jest obecnie normą, a nie przymusem. Zamiast uciekać z WF-u młodzież wybiera dodatkowe zajęcia w klubach sportowych. Dbanie o zdrowy wygląd i sprawność fizyczną stało się naturalne zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Możliwości jest teraz bardzo wiele. Stwarzają je między innymi biura podróży, do których należy Almatur. W swojej ofercie biuro posiada obozy młodzieżowe o przeróżnych profilach sportowych. Windsurfing, crossfit, tenis, fitness, jazda konna czy gry zespołowe, to tylko niewielka część z tego, co biuro przygotowało na nadchodzący sezon wakacyjny. W ofercie biura znajduje się bardzo duży wybór zajęć w terenie takich, jak survival, paintball czy ASG. Każdy obóz odbywa się w miejscach o odpowiednich warunkach, dostosowanych do wymogów danej dyscypliny sportowej. Obozy organizowane są w najpiękniejszych zakątkach Polski. Obiekty sportowe dysponują profesjonalnym sprzętem, halami, boiskami, kortami tenisowymi, basenami czy też ośrodkami jeździeckimi. Możliwości są zatem ogromne. Nad opieką czuwają doświadczeni szkoleniowcy. Młodzi pasjonaci wszelkich form aktywności fizycznej są pod stałą opieką osób, które dbają o bezpieczeństwo oraz odpowiednią atmosferę. Przygotowany przez biuro program zadowoli zarówno osoby doświadczone jak i dopiero zaczynające przygodę ze sportem.

Rozwijanie w sobie pasji sportowych kształtuje charakter, pomaga nawiązać pozytywny kontakt z ludźmi i po prostu sprawia, że czujemy się lepiej. Przy całej obecnej promocji zdrowego trybu życia warto spróbować i skorzystać z wszechobecnych porad. Może jest to tylko moda. Nieważne! Istotne jest to, że niezwykle łatwy stał się dostęp do przeróżnych form aktywności fizycznej, do której nie trzeba już nakłaniać młodzieży. Coraz częściej chcemy przekraczać własne granice, przełamywać strach i stawać się coraz lepsi w tym, co robimy. Nie boimy się wyrzeczeń i wysiłku. Ruch uzależnia i to bardzo, ale w tym przypadku nie ma w tym nic złego. Dajmy się uzależnić i zacznijmy uprawiać sport. Dajmy się opętać tej pasji, bo przecież chcemy być tacy jak nasi idole. Tak jak oni chcemy osiągać szczyty. A jeśli się nam to nie uda, pozostanie satysfakcja i świetna forma, a ta z pewnością przyda się na lato.

Wróć

 Sylwia |  

Byłam i nie trzeba mnie będzie namawiać żebym była drugi raz ;)

Dodaj komentarz

do góry ▲