Wakacje 2019 Start :)

  |  0 komentarzy |   autor Materiały Prasowe

Wakacje spędzone na poznawaniu lub rozwijaniu własnych pasji to zawsze świetny pomysł. Najwięcej radości jednak daje czas spędzany w gronie rówieśników, który poza swoimi pozytywnym wymiarem rodzi pewne zagrożenia.

Po pierwsze podejmowanie ryzykownych zachowań na tle współzawodnictwa. Warto porozmawiać ze swoimi dziećmi, że nie zawsze musza być pierwsze, że mogą przerwać zabawę jeśli uważają, że jej przebieg jest ryzykowny dla ich zdrowia i zdrowia innych. Podczas rozmowy warto oprzeć swoje przemyślenia na przykładach skoki do wody w miejscach do tego nieprzeznaczonych, różnego rodzaju wyścigi z udziałem sprzętu sportowego w ruchu ulicznym oraz inne przykład z własnego dzieciństwa. Przy tej rozmowie warto także zwrócić uwagę na konieczność noszenia kasków, szczególnie przy rosnącej dostępności hulajnóg.  

fot. Richard Elzey

Po drugie próbowanie czegoś nowego, czyli wszelkiego maści używki. Praktycznie większość młodych ludzi ma wiedzę na temat rodzajów narkotyków, znając ich działania, a także wie gdzie można je kupić. Ponad 90% osób w wieku ponad 13 lat miała do czynienia  w swoim życiu z narkotykami, co nie oznacza, że je brali tylko w ich otoczeniu się pojawiły. Rozmowa na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków może uchronić Twoje dziecko przed próbą spróbowania „nowych” doznań. 


Po trzecie świat miłości i zauroczeń ;) Prześledźcie informacje w sieci na temat tego co powiedzieć swojemu synowi, a co córce, tak aby ich wakacyjna miłość zastała w ich pamięci tylko jako najlepsze wspomnienie.

Pomimo, że zagrożeń jest wiele wakacje to najlepszy czas na zabawę. Czas poświecony na rozmowę z waszymi dziećmi pozwoli wam na spokojny sen.

Bawcie się dobrze w wkacje!

Wróć

Dodaj komentarz

do góry ▲