Wakacje z językiem angielskim – kurs językowy na Malcie

  |  1 komentarzy |   autor Sebastian Sikora

""

Wraz z nadchodzącymi wakacjami rodzice stają przed trudnym wyborem. Jak zaplanować wakacje swoich pociech? Młodzież staje się coraz bardziej wymagająca. Oprócz wypoczynku chcę jak najefektywniej skorzystać z wolnego czasu. Dla wielu młodych ludzi jest to idealny czas, by poprawić swoje umiejętności językowe i poznać rówieśników z innych części świata. Coraz więcej z nich decyduje się na wyjazd do innego kraju. Chce nie tylko uczyć się języka, ale przede wszystkim spróbować funkcjonować w innych warunkach, z dala od ochronnego parasola rodziców. Często jednak trudno zrezygnować z wakacji i całkowicie poświęcić się obowiązkom. Każdy przecież potrzebuje wsiąść głęboki oddech i nabrać siły na nadchodzące wyzwania. Dlatego wybierając miejsce na wakacyjny wypoczynek trzeba pamiętać o gwarancji dobrej zabawy i słonecznej pogody. Idealną opcją może okazać się kurs językowy na Malcie. Co może być lepszego niż nauka języka w promieniach słońca na bajecznej wyspie? Malta z pewnością będzie na to doskonałym miejscem. Jest to dawna kolonia brytyjska, dlatego angielski jest drugim językiem urzędowym. Nie ma zatem obaw o brak okazji do przełamania bariery językowej. Każdego przyjezdnego czekają niezwykłe doświadczenia lingwistyczne oraz życiowe. Bez wątpienia językiem angielskim będzie się otoczonym z każdej strony.

Propozycję takiego kursu na Malcie przygotowało biuro Almatur. Kursy organizowane przez warszawski oddział przeznaczone są zarówno dla młodzieży od 12 lat jak i dla dorosłych. W propozycji biura znajdują się nawet kursy rodzinne dla rodziców z dziećmi w wieku 12-17 lat. Daje to doskonałą okazję do wspólnych wakacji w rodzinnym gronie bez konieczności rezygnowania z możliwości doskonalenia zawodowego. Ogromnym plusem kursów są również duże możliwości zakwaterowania. Młodzież nastawiona na intensywną naukę może wybrać mieszkanie u rodzin goszczących, bez towarzystwa rówieśników tej samej narodowości. Jeśli jednak jesteś osobą towarzyską możesz skorzystać z hotelu bądź campusu NSTS. Tam z pewnością pojawi się wiele okazji do zawarcia międzynarodowych znajomości. Kursy odbywają się w wymiarze dwu lub trzy tygodniowym w renomowanych szkołach językowych. Magister Academy w miejscowości St. Julian's, szkoła IELS mieszcząca się w wakacyjnym kurorcie Sliema oraz szkoła NSTS. Wszystkie szkoły są członkami FELTOM (Federation of English Language Teaching Organizations of Malta) oraz ALTO (Association of Language Travel Organisations).Każdy tydzień, poza zajęciami z języka angielskiego, wypełniony jest zajęciami kulturalnymi, rozrywkowymi oraz sportowymi. Dodatkowo skorzystać można z bogatego programu wycieczek fakultatywnych.

Malta jest idealnym miejscem do spędzania letniego wypoczynku. Bardzo łatwo można się po niej przemieszczać i w ciągu niedługiego czasu zwiedzić jej najbardziej oddalone zakątki. Można eksplorować wyspę poruszając się jedynie publicznymi środkami transportu. To sprawia że młodzież nie czuje się ograniczana i może samodzielnie i jednocześnie bezpiecznie podróżować.

Kursy językowe na Malcie są wyjątkową alternatywą wakacyjną dla tych, którym nie wystarczy jedynie letnia zabawa i relaks. Jednak nie będzie to również konieczność rezygnacji z przyjemności na rzecz nauki. Można rozwijać swoje umiejętności językowe, jednocześnie poznając różnorodną kulturę Malty i rozkoszować się doskonałą pogodą, wyjątkowym krajobrazem wyspy oraz bajecznymi plażami. Wyjątkowo ciepła atmosfera sprawia, że na Malcie można bardzo szybko poczuć się jak u siebie. Z pewnością nie raz zapragnie się tam powrócić.

Wróć

 Michał |  

Zaliczyłem w zeszłym roku. Wszystko tak jak być powinno, zgodnie z katalogiem co u poprzednich biur z których korzystałem nie było regułą, kompetentni opiekunowie którzy nie zapadli się pod ziemię zaraz po przyjeździe :) Czyli polecam!

Dodaj komentarz

do góry ▲