Włoskie „ciao” obchodzi jubileusz

  |  0 komentarzy |  

„Ciao” - uznane za najpopularniejsze po „pizzy” włoskie słowo na świecie obchodzi dwusetną rocznicę powstania jego formy pisemnej. Źródeł ustnej wersji słynnego zwrotu historycy doszukują się nawet w VI wieku, a jego dzieje mają związek ze Słowianami. Poczuj włoski klimat z Almaturem!

Piękne i długie plaże, niezwykła historia miasta i zabytki - wszystko to sprawia, że Cesenatico jest najlepszym miejscem na spędzenie kolonii. Niegdyś żyli i pracowali tu najwięksi tego świata, m. in. Leonardo da Vinci - dziś jest to wymarzone miejsce na wakacje dla każdego z nas. Ciekawy program pobytu przygotowany przez animatorów i wychowawców oraz bogate wyposażenie naszego ośrodka sprawiły, że tu ulokowaliśmy Almaturowskie Centrum Aktywnego Wypoczynku. Nie będzie czasu na nudę... Kompleks Międzynarodowego Ośrodka Wypoczynkowego w Cesenatico położony jest bezpośrednio przy piaszczystej plaży. W sąsiedztwie znajduje się Park Wodny Atlantica, a do zabytkowego i rozrywkowego centrum miasta jest zaledwie 1500 m. Nasz ośrodek, otoczony dużym ogrodem, posiada jedną z największych prywatnych plaż w okolicy. Proponujemy m.in.: kąpiele w morzu pod okiem ratowników, aerobik, projekcje filmów w kinie letnim, konkursy, gry, zabawy, turnieje sportowe z nagrodami oraz dyskoteki w międzynarodowym towarzystwie. W ramach programu turystycznego zaproponujemy zwiedzanie zabytków Cesenatico m.in.: urokliwego portu rybackiego zaprojektowanego przez Leonarda da Vinci ze skansenem łodzi żaglowych. W drodze powrotnej do kraju niezapomniany pobyt w magicznej Wenecji, do której popłyniemy statkiem, a następnie odbędziemy spacery trasą turystyczną do Mostu Rialto, Placu i Bazyliki św. Marka oraz Mostu Westchnień.

A może obóz rekreacyjny Kampania i Rzym?

Obóz rekreacyjny z Almaturem to niesamowita okazja, aby zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje Włoch. To wszystko gwarantowane jest w bardzo bogatym programie. Zwiedzimy Wenecję oraz najstarszą republikę świata – San Marino. Dotrzemy do Neapolu, gdzie będzie można zobaczyć różnice między północą, a południem Włoch. Nad Morzem Tyrreńskim poczujemy klimat Kampanii i skorzystamy z cudownych kąpieli w morzu. Nie zabraknie też zwiedzania Rzymu i Watykanu. W drodze powrotnej będziemy się bawić w największym włoskim parku rozrywki – Mirabilandii.

Niezaprzeczalnymi atutami Rimini są piękne, piaszczyste plaże oraz nadmorskie promenady ze sklepami, kafejkami i licznymi dyskotekami. To wszystko stwarza znakomite warunki do wypoczynku i zabawy. Baw się w klubach i dyskotekach do muzyki selekcjonowanej przez najlepszych DJ-ów. Proponujemy dobrą zabawę w sercu Włoch, które bije rytmem Twojej muzyki. Stań na piaszczystej plaży i poczuj żar słońca Rimini! Tu spędzisz wolny czas w formie, jaką najbardziej lubisz! Oddaj się gorącej atmosferze zabawy i ciesz się słońcem! Dni odpoczynku na plaży przeplatane będą realizacją programu turystycznego oraz animacjami. Ponadto proponujemy niezapomniany pobyt w Mirabilandii, największym włoskim parku rozrywki, gdzie można poszaleć na karuzelach i kolejkach górskich oraz zobaczyć m.in.: pokazy kaskaderów, projekcje w kinie 4D. Chwile relaksu zapewni przejazd napowietrzną kolejką lub diabelskim młynem.

A może Toskania?

Zapraszamy Was do zwiedzenia najciekawszych zabytków magicznej Toskanii oraz wypoczynku nad Morzem Liguryjskim. Prawdziwa turystyczna eskapada, w trakcie której odwiedzimy renesansową Florencję, będzie czas na pamiątkową fotografię pod krzywą wieżą w Pizie. Zwiedzimy też pełną zabytków portową Genuę oraz stolicę mody – Mediolan. Odwiedzimy też Weronę – miasto Romea i Julii. Na zakończenie całodzienny pobyt w parku rozrywki Gardaland.

Wybierz kolonię w Cesenatico, Rzymie, Rimini lub Toskanii i poczuj włoski klimat!

https://www.almatur.pl/wyszukiwarka1.php?tkn=7842399&rodzaj1=IOMS&kategoria1=&kraj1=W%B3ochy&dataod1=2018-06-25&datado1=2019-06-25

Wróć

Dodaj komentarz

do góry ▲