Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz zimowy pierwszy raz?

  |  0 komentarzy |   autor Materiały Prasowe

Zimowisko

O wysłaniu dziecka na ferie zimowe warto pomyśleć zdecydowanie wcześniej, gdy wybór ofert jest najbogatszy. Dodatkowo zyskujemy czas na nauczenie naszej pociechy odrobiny niezbędnej samodzielności. To bardzo ważny element pierwszego wyjazdu bez rodziców. Przeszkolona i doświadczona kadra wychowawcza nie przeoczy braku rękawiczek lub nieposmarowanej kremem buzi, ale odpowiednie podejście samego wychowanka z pewnością usprawni organizację w całej grupie. Dlatego gdy już podejmiecie decyzję o zimowym wyjeździe, wypracujcie razem z dzieckiem schemat ubierania, który ułatwi mu codzienną wyprawkę na stok i nie tylko. Ważne, aby pamiętało o zabraniu czapki, szalika i rękawiczek, zawsze gdy wybiera się na dwór. Warto też utrwalić w jakiej kolejności zakłada się ubrania zimowe. Dodatkowo przydatna może okazać się umiejętność korzystania z zegarka. Tak przygotowany młody wychowanek z pewnością poczuje się pewniej na swoim pierwszym zimowisku.

Dzieci na zimowisku

Pierwszy wyjazd bez rodziców to dla latorośli ogromne przeżycie. Rozumiemy jak ważne jest zapewnienie mu opieki i uwagi. Dzięki kameralnej liczbie dzieci w każdej z grup, wychowawcy mogą nawiązać przyjacielską relację i skupić się na potrzebach wszystkich podopiecznych. Istotne jest dla nas także pokazanie dzieciom jak, w ciekawy sposób, spędzać czas wolny, przy okazji ucząc się nowych rzeczy, przebywając z rówieśnikami i kolekcjonując przygody. Niezależnie od tego czy Twoje dziecko uwielbia sport, naukę czy zabawę, ferie spędzone z nami pomogą mu rozwinąć pasje, a pobyt na świeżym powietrzu dodatkowo zahartuje ducha i ciało.

Kluczowe, z perspektywy dziecka, jest wybranie tematyki wyjazdu tak, aby była dla niego interesująca. Jeżeli połączymy aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu z rozwijaniem pasji, otrzymamy receptę na „zero nudy, maksimum frajdy”. Najlepszy wybór to mieszanka sportu, zabawy i kreatywnej edukacji. My, chcemy pokazać młodym, ciekawym świata ludziom, jak spędzać czas wolny w sposób pomysłowy i produktywny. Dlatego, oprócz nauki jazdy na nartach i snowboardzie, przygotowaliśmy również wycieczki, zajęcia edukacyjne i zabawy rozwijające twórczą wyobraźnię. Twoja pociecha nie musi być fanem sportów zimowych, aby świetnie bawić się podczas ferii w górach. Może wybrać zimowisko o tematyce ogólnorozwojowej, bajkowej, edukacyjnej, artystycznej czy tanecznej!

Zjazd na jabłuszku

Odpowiednio dopasowane do zainteresowań zimowisko stanie się źródłem pięknych wspomnień, nowych przyjaźni i pasji, które dziecko będzie mogło rozwijać nie tylko w roku szkolnym, ale na kolejnym obozie razem z nami! Zapraszamy na zimową przygodę!

 

Wróć

Dodaj komentarz

do góry ▲