Zacznij wakacje z Almaturem – Energylandia, HistoryLand i Kopalnia Soli Bochnia

  |  0 komentarzy |  

Krakowski Ogród Doświadczeń
Krakowski Ogród Doświadczeń

Rozpocznij wakacje z Almaturem. 3 dni niesamowitych wrażeń!

Dzień pierwszy: HistoryLand - stań się uczestnikiem, nie tylko obserwatorem

HistoryLand to miejsce gdzie edukacja spotyka się z zabawą i nowoczesnymi technologiami. To tutaj ożywają makiety z klocków LEGO®! Wirtualna rzeczywistość i wielowymiarowe pokazy poruszą Twoje zmysły i przeniosą Cię w sam środek historycznych wydarzeń. Manualne zagadki rozbudzą Twoją wyobraźnię i zmobilizują szare komórki. Wszystko to sprawi, że staniesz się aktywnym uczestnikiem podróży przez dzieje Polski i Polaków. Otwórz się na niesamowitą historię i ruszaj z nami!

HistoryLand to interaktywna podróż przez historię Polski i Polaków. Zaczniesz ją od osady w Biskupinie. Ujrzysz palisadę tego grodu zbudowaną z klocków LEGO®, poznasz obyczaje ludzi, którzy w nim żyli, a także odkryjesz najstarszą na świecie mapę nieba. Następnie przystaniesz na moment przy Drzwiach Gnieźnieńskich, na których uwieczniono tragiczne losy św. Wojciecha. By oddać ich detale, w odróżnieniu od innych naszych makiet, zbudowaliśmy je w skali 1:1. W HistoryLandzie czekają na Ciebie także pola Grunwaldu, gdzie staniesz w szeregu z innymi żołnierzami i przeniesiesz się w sam środek jednej z największych średniowiecznych bitew. Zobaczysz na własne oczy, jak makieta ożywa, a polskie wojska nieustraszenie szarżują w stronę wroga. Nie będziesz jednak mieć czasu na świętowanie zwycięstwa nad Zakonem Krzyżackim, bo wezwie Cię morze! W dalszą drogę ruszysz na pokładzie okrętu Święty Jerzy, gdzie chwycisz za ster i staniesz się prawdziwym wilkiem morskim. Stoczysz walkę ze szwedzką flotą pod Oliwą i zobaczysz, dlaczego „słońce zaszło w południe”. Już chwilę później będziesz z powrotem na lądzie. Musisz przecież przygotować się do podboju Monte Cassino. Może spotkasz niedźwiedzia Wojtka, który dzielnie walczył u boku polskich artylerzystów? Przekonasz się też, że widok płonącego nocą klasztoru jest równie piękny, co przerażający. 

Dzień drugi: Energylandia – największe rollercoastery w Europie!

Największy w Polsce Park Rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze to gwarancja najlepszej zabawy dla całych rodzin. Znajdziesz tu aż 4 strefy z atrakcjami podzielonymi na Bajkolandię dla najmłodszych, Strefę Familijną dla całych rodzin, Ekstremalną dedykowaną wszystkim głodnych wrażeń i wysokiej dawki adrenaliny, a także Wodną – Water Park z 1800 m2 powierzchni basenowych.

Tutaj czeka na Ciebie 70 atrakcji na czele z potężnymi, największymi w Europie Środkowo-Wschodniej rollercoasterami, tymi ekstremalnie szybkimi (Formuła 1) i wysokimi (Mayan), dedykowanymi dla dzieci (Energuś) i rodzin (Dragon RMF), a także łączącymi w sobie przejazd po wodnej trasie (Speed Water Coaster). Do Twojej dyspozycji będą też szalone atrakcje wodne. Wśród nich między innymi Anaconda, największa w Europie Środkowo-Wschodniej przejażdżka potężnymi łodziami z dwoma mega splashami z kilkudziesięciu metrów czy Jungle Adventure – spływ ogromnymi pontonami po niezwykle rozbudowanej trasie, na której napotkać można wodne schody oraz strumienie zraszaczy.

Poza atrakcjami w Parku Rozrywki możesz zobaczyć aż trzy spektakularne pokazy kaskaderskie przy użyciu sportowych samochodów, motocykli jak i rowerów BMX w wydzielonej strefie pokazów Extreme. Na najmłodszych czekają teatrzyki, dla młodzieży i całych rodzin są musicale, a to za sprawą aż 4 scen widowiskowych w teatrach i amfiteatrach, na deskach których występują najznamienitsi tancerze, akrobaci oraz cyrkowcy prezentujący także piorunujące show z użyciem ognia i pirotechniki. Amatorzy oglądania filmów w Energylandii nie będą się nudzić. Odnajdą tu niesamowite kino 7D, wyświetlające filmy dla dzieci i młodzieży w technologii 3D, wspartej dodatkowymi efektami specjalnymi, ale także Planetarium, w którym obejrzą audiowizualny pokaz w technologii 3D o różnej tematyce.

Dzień 3: Kopalnia Soli Bochnia

Kopalnia soli założona w XIII wieku jest jednym z najstarszych czynnych nieprzerwanie zakładów przemysłowych w Europie – sól była tu wydobywana do 1990 r. Trasę podstawową (z podziemną ekspozycją multimedialną), którą przejdziesz, rozpoczyna zjazd oryginalną górniczą windą, a dalszy program zwiedzania obejmuje przejście Poziomami: August i Sienkiewicz oraz Międzypoziomem Dobosz. Na trasie będziesz podziwiać wykute w soli korytarze, rzeźby solne, kaplicę Świętej Kingi, a także narzędzia i urządzenia górnicze. Część trasy pokonywana jest kolejką.

>

Almatur to gwarancja aktywnego wypoczynku i niesamowitych wrażeń!

Szczegółowy plan wycieczki dostępny tutaj 

Wróć

Dodaj komentarz

do góry ▲