Zagraniczne kursy językowe – czym różnią się od kursów stacjonarnych i czy warto wysłać na nie swoje dziecko?

  |  0 komentarzy |  

Wakacje trwają w najlepsze i ostatnia rzecz, o jakiej myśli młodzież, to nauka. W końcu zaraz zacznie się nowy rok szkolny, a lato jest od tego, aby wypocząć. To prawda, jednak niektóre umiejętności wymagają stałego treningu, by nie zostały przez nas zapomniane. Tak właśnie jest z nauką języka – jeśli się go nie trenuje, to jego znajomość może się pogorszyć. Dlatego warto pozostawać w ciągłym kontakcie z językiem obcym, choćby w najmniejszym stopniu – np. oglądając filmy czy słuchając zagranicznego radia. Jednak to nie wystarcza – są to jedynie środki zapobiegawcze i same w sobie w małym stopniu rozwijają umiejętności lingwistyczne.  Dlatego warto zdecydować się na kurs językowy. Ostatnio dużo słyszy się o zagranicznych wyjazdach w celach naukowych, jednak czy są one warte swojej ceny?

Wszyscy wiemy, że im większy mamy kontakt z językiem, tym bardziej się do niego przyzwyczajamy i szybciej przyswajamy informacje. Najważniejsza jest jednak ta ciągła styczność, bowiem możliwe jest płynne mówienie w języku obcym, tylko dzięki treningowi praktycznemu, bez użycia materiałów i książek, natomiast nie działa to w drugą stronę. Nie da się płynniej wysławiać tylko i wyłącznie na podstawie rozwiązywanych ćwiczeń i przeczytanych książek. Jak to mówią – praktyka czyni mistrza.

Największą zaletą zagranicznych kursów językowych jest pełne zanurzenie się w kulturze danego kraju. Język obcy otacza nas tam bowiem z każdej strony – od nazw ulic, po komunikację z mieszkańcami. W pewnym sensie jesteśmy zmuszeni do używania znanych nam zwrotów i wyrażeń, a także, siłą rzeczy, do poznawania nowych. Jednak sam wyjazd za granicę nie gwarantuje nam nauki na poziomie. Ta okazja pojawia się dopiero wtedy, gdy zdecydujemy się uczęszczać na kurs. Dopiero to połączenie – nauki pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela i bycia otoczonym obcą kulturą – daje nam gwarancję stuprocentowego wykorzystania pobytu za granicą.

Nasze biuro podróży współpracuje z wieloma zagranicznymi szkołami językowymi, dzięki czemu masz możliwość wyboru nie tylko miejsca odbywania kursu i poziomu jego intensywności, ale także długości pobytu. Wystarczy tydzień intensywnej nauki języka, aby przerobić materiał, którego stacjonarne opanowanie zajęłoby nawet cały semestr. Jednak zagraniczne kursy językowe są warte uwagi nie tylko ze względu na tempo przyswajania wiedzy, ale również ze względu na możliwość kontaktu z kulturą danego kraju. Nauka hiszpańskiego w Parku Güell czy powtarzanie włoskich słówek przy porannym espresso – nic nie sprawi takiej przyjemności, jak nauka w takich warunkach.

Wróć

Dodaj komentarz

do góry ▲